Darius Mažintas

Image
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija
Biografija
Repertuaras
Koncertai
Garso įrašai
Spauda
Galerija

Darius Mažintas yra vienas ryškiausių jaunosios kartos atlikėjų Lietuvoje. Dar būdamas moksleivis, pianistas tapo daugelio tarptautinių konkursų laureatu: Balio Dvariono (1994, Vilnius Lietuva), Virtuosi per musica di pianoforte (1995, Usti nad Labem Čekija), Citta di Senigalia (1996, Senigalia Italija), Pietra Ligure (1997, Pietra Ligure Italija), Konzerteum (1998, Atėnai Graikija), Stasio Vainiūno (2000, Vilnius Lietuva), A.Rubinstein (2003, Paryžius Prancūzija).
Darius Mažintas pastoviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. Su soliniais rečitaliais pianistas aplankė JAV, Vokietiją, Prancūziją, Italiją, Rusiją, Švediją, Olandiją ir kt.  Kaip solistas Darius Mažintas dalyvavo prestižiniuose festivaliuose: Aspen music festival (Aspen JAV), Westchester piano festival (Westchester JAV), Sommerakademie (Trier Vokietija), Holland Music Sessions (Olandija). Taip pat pianistas grojo pasaulinio garso dėstytojams: prof. Leon Fleisher (JAV), prof. Gabriel Chodos (JAV), prof. Anthony di Bonaventura (JAV), prof. Jerome Lowenthal (JAV), prof. Igor Lazko (Prancūzija), prof. Peter Eicher (Vokietija).


2009  Darius Mažintas kartu su violončelininku Gleb Pyšniak dalyvavo prestižiniame festivalyje „Holland Music Sessions“ ir laimėjo programą „New Masters on Tour“, kuri suteikia teisę 2010 – 2011 sezone koncertuoti garsiausiose Europos salėse, tokiose kaip Amsterdamo Concertgebouw ir kt.


Šalia solinės veiklos, D. Mažintas taip pat nuolat atlieka kamerinę muziką. Atlikėjas grojo su Lietuvos kameriniu, Klaipėdos kameriniu orkestru, koncertavo su žymiausiu Lietuvos operos solistu prof. V. Noreika, viena garsiausių lietuvių operos solisčių S. Janušaite bei daugeliu kitų.


Pianisto repertuaras labai platus. Jis apima žymiausius Vakarų Europos bei rusų klasikų opusus: solo, koncertus ir kamerinės muzikos kompozicijas.
2006 Darius Mažintas ir pianistas Kasparas Uinskas pristatė unikalią programą „Muzikinio paveldo pristatymas Vilniaus miesto mokyklose", kurios metu moksleiviai buvo supažindinti su gyvai atliekamais klasikinės muzikos šedevrais. Tokio pobūdžio projektas buvo vykdomas pirmą kartą Lietuvoje ir sulaukė didelio pripažinimo.


Darius Mažintas gimė 1982 Vilniuje. Nuo 1988 mokėsi M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje (dabar Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla), 2000 baigė B.Dvariono muzikos mokyklą ir tų pačių metų rudenį tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Veronikos Vitaitės klasėje. 2005 - 2006 atlikėjas stažavo pasaulinio garso G.Verdi konservatorijoje Milane Italijoje. 2010 pianistas baigė meno aspirantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir įgijo meno licenciato laipsnį.

J.S.BACH - Angliška siuita Nr. 2 a-moll, BWV807 - Preliudas

E. Grieg Sonata op. 36 a-moll, II dalis

Gleb Pyšniak (violončelė)

Koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, 2014 11 26

Puokštė profesorei

Veronikos Vitaitės 75-mečiui

Atlikėjai:

Prof. Veronikos Vitaitės fortepijono klasės absolventai:

GUODA GEDVILAITĖ

DARIUS MAŽINTAS

EDVINAS MINKŠTIMAS

JOHANN SEBASTIAN BACH – Partita Nr. 2 c-moll, BWV 826

JOHANN SEBASTIAN BACH – Prancuziškoji siuita Nr. 6 E-dur, BWV 817

ALBERTO GINASTERA – Sonata Nr. 1, op. 22

FRANZ LISZT – „Valse Infernale“, transkripcija fortepijonui iš Giacomo Meyerbeerio operos „Robert le Diable“

FRANZ SCHUBERT – Impromptu Nr. 1 f-moll, D. 935

Darius Mažintas - jaunas, aktyviai koncertinėje veikloje pasireiškęs pianistas. Savo muzikalumu ir savita, įdomia interpretacija jau atkreipė mūsų klausytojų auditorijos dėmesį ir pripažinimą. Šis pianistas yra vertas ir tarptautinės publikos dėmesio.

Prof. Saulius Sondeckis, 2010 m.